18 Haziran 2013 Salı

Yaşar Nuri Öztürk konuştu Show TV programı bitirdi

Show TV TMSF'nin elkoyması ve Ciner Grubuna satılmasının ardından kanalın demirbaşı haline gelmiş bazı yapımlar hızlı bir şekilde final yapmaya başladılar.

Yaz sezonuna resmen girilmedi ama geçtiğimiz cuma günü Saba Tümer'in programı son bölümünü yayınladı. Saba Tümer ile birlikte cuma günleri ekrana çıkan Yaşar Nuri Öztürk, program başladıktan 15 dakika kadar sonra hükümeti, AK Partiyi ve Başbakan Erdoğan'ı isim vermeden sert bir şekilde eleştirip bir de üstüne konuyu  Gezi Parkı'nda başlayan eylemlere bağlayıp "direnişin üzerine panzerleri salıyorsun Nereye kadar götüreceksin bunu, bağırıp çağırıyorsun, gözlerini faltaşı gibi açıp…" diyince olanlar oldu.


REJİ UYARDI PROGRAM BİTİVERDİ

Saba Tümer'in Yaşar Nuri Öztürk'ün sözlerini telafi edecek bir kaç cümle kurmasına rağmen rejiden aldığı uyarının ardından program  reklam arasına gitti ve resmen yayından kaldırıldı.

İşte Yaşar Nuri Öztürk'ün programı bitiren yorumları:

BÖYLE ŞEYTANLIK VAR MI KİM YUTAR BUNU?

Yaşar Nuri Öztürk:
Dünya standartlarına bakın, açlık ve yoksulluk sınırını belirleyen rakamlar var. Türkiye'de mesela işi var denilen insanların çoğu açlık sınırının altında para alıyor. Bu insanların dünya standardında işi var mı? Kaldı ki dünya standartlarını geçin, Türkiye standarlarının bile işsizlik yüzde 20'yi bulmuş. Siz makro planda Türkiye'deki parayı, 74 milyona bölerek fert başına millil gelir hesaplıyorsunuz. Böyle bir şeytanlık var mı kim yutar bunu?

50 tane holdingin kasasına giden paraları nüfusa böl, fert başına milli gelir hesapla. Utanmıyor musun sen? O paradan Çemişkezek'deki, Taşlıtarla'daki, Sürmene'deki, Bayburt'daki adamın sofrasına bir zeytin gitmiş mi?

NEREYE KADAR GÖTÜRECEKSİN BUNU

Ondan sonra Ramazan'da yemek çadırı açıp, tabiri caiz ise insanları ne yerine koyuyorsun? Beş çuval kömür, üç file yiyecek ile seçim arifelerinde bakar mısınız? Ondan sonra Direniş oldu… Direniş olunca ne yapıyorsun? Panzerleri üstüne salıyorsun. Nereye kadar götüreceksin bunu, bağırıp çağırıyorsun, gözlerini faltaşı gibi açıp… Nereye kadar götüreceksin bunu. Kendine baksana aynada.

Saba Tümer: Her şey olumluya gidiyor. O kadar umutsuz olmayın bence.

Yaşar Nuri Öztürk: Hayır ben umutsuz değilim. Ben umutsuz olsam son 35-40 yıldır hiç konuşmamam gerekirdi. Gider avukatlık yapardım her halde.

Saba Tümer: Orada konuşurdunuz hocam…

Yaşar Nuri Öztürk: Evet gider para kazanırdım.

REKLAM ARASINA GİTTİLER VE...

Bu diyalogun ardından "Ben bir 60 saniye ara vermek istiyorum." diyen Saba Tümer, yaklaşık 1 dakika süren reklam arasından döndükten sonra tekrar "Şimdi bir reklam arası verelim, Hocam siz sorularınızı okuyun, izleyicilerimiz de sorularını yollasınlar, sonra devam edeceğiz" dedi ancak program reklam arası ile sona erdi.

YAŞAR NURİ'Yİ İSTEMEYENİN KİM OLDUĞU BELLİ

Milliyet gazetesinde  televizyon yazıları yazan Sina Koloğlu bugün köşesinde yaşananları şöyle yorumladı:

"Yaşar Nuri Öztürk'le sanırım Show TV'nin muhabbeti bitmiştir. "Yayından kaldırın" kararını veren kimdir? Belli. Yaşar Nuri Öztürk, bir zamanlar Habertürk gazetesinde yazıyordu. Yazması istenmedi. Bana göre Hoca eleştirilerini bilerek yüksek tondan yaptı. Zaten bu kanalda programının devam etmesi mümkün değildi. Saba Tümer cephesindeyse durum farklı. Olan bitenden haberi yoktu benim bildiğim. Yani reklamların bu kadar uzamasından ve verilen karardan."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder