18 Haziran 2013 Salı

Takvim'in asparagas'ını yapan muhabir gerçekte ne düşünüyor

Sabah grubunun kardeş gazetesi Takvim'in Haber Müdürü Mevlüt Yüksel'in imzasını taşıyan ve bugün gazetesinin manşetindeki akla hayale gelmeyen asparagas haberin ayrıntıları herkesi şaşırtıyor.
Mevlüt Yüksel'in  CNN International'ın ünlü ismi Christiana Amanpour'la yaptığı hayali röportaj sosyal medyanın da gündeminde.  ASPARAGAS HABER İTİRAFI
Gazete büyük puntolarla manşetten verdiği CNN haberinde küçük bir notla haberin "yalan" olduğunu da itiraf etti ve şöyle dedi:
takvim-asparagas-manşet.jpg
Not: CNN, Gezi Parkı olaylarını tüm dünyaya yalanlarla duyurdu. Biz de affınıza sığınarak CNN'in anlayacağı dilden bir asparagas haber yaptık. Mevlüt Yüksel'in Christiane Amanpour röportajı gerçek dışıdır...

İKİ AY ÖNCE YAZDIKLARI
HERKESİ ŞAŞIRTTI

 İlginç olan Haberde imzası, birinci sayfadaki manşette resmi olan, CNN Türk'e gidip ziyaretçi kartı ile stüdyosunu gezen, Christiane Amanpour ile fotoğraf çektiren Takvim gazetesi haber müdürü Mevlüt Yüksel'in kişisel Twitter hesabında yazdıkları herkesi şaşırttı.

Yüksel, Nisan ayında yani bundan iki ay önce Atlanta'ya gitmiş ve CNN International stüdyolarını ziyaret etmişti.

Bugün gazetesinde CNN için "Gezi eylemlerini çarpıtarak Türkiye'i savaş bölgesi gibi gösterne CNN International" cümlesini kuran Yüksel, bundan 2 ay önce CNN'i Twitter hesabında övgüye boğuyor ve yere göğe koyamıyordu.

BİZ DE TÜRKİYE'DE GAZETECİLİK Mİ YAPIYORUZ?
İşte Yüksel'in yazdıklarından bazıları:
 - CNN e gidis basladi.

- CNN muhtesem.Bizde Turkiye de gazetecilik mi yapiyoruz?


- İnsana yani gazeteciye yatirimi burada goruyorsunuz.Hatta hissediyorsunuz.

 
- Gazetecilik gercek manada yapilinca CNN oluyor.
Deneme
İŞ TEKLİFİ GELDİ İŞTE YENİ İŞ YERİM

Mevlüt Yüksel bununla da yetinmiyor, esprili bir şekilde CNN'den iş teklifi aldığını söylüyordu:
- CNN teklif aldim.Turkiye, Orta-Dogu,Kafkaslar ve Balkanlardan sorumlu editor oldum.Ben Atlanta da kaliyorum.Elveda Turkiye,merhaba Amerika.

Ardından da CNN'in logosu önünde çektirdiği fotoğrafı "Iste yeni is yerim..." diyerek paylaşmıştı:

Deneme

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder